Četvrtak / 1. novembar / Kolarac / 20 sati

Kamerni orkestar Muzikon

Dirigent: Bettina Schmitt, Austrija

Solisti: Stevan Jovanović (kontrabas), Una Stanić (violina)

Koncertmajstor: Vesna Stanković, Austrija/Srbija

Koussevitzky: Koncert za kontrabas i gudače, F. Schubert: Rondo A-dur za violinu i gudače, F. Schubert: Smrt i devojka za gudače

Više o događaju

Petak / 2. novembar / SKC / 20 sati

MLADI NAPRED

Milica Zulus, violina, Austrija

Vuk Ovaskainen, violončelo

Uki Ovaskainen, klavir

gost Nataša Veljković

Bach, Kreisler, Waxman, Rostropovich, Schubert

Više o događaju

Subota / 3. novembar / CZKD

Projekat paraphernalia, muzika Ivane Stefanović

 

Nedelja / 4. novembar / Dvorana Lola / 11 sati

Koncert ZAJEDNO Udruženje “NEBOGRAD”

Bilja Krstić, Bistrik orkestar i Bistrik vokalna radionica

Tradicionalna muzika za decu iz Srbije i regiona

Više o događaju

 

Nedelja / 4. novembar / Narodno pozorište, scena “Raša Plaović” / 20 sati

I EXIST – to Rajasthan

Marc Sinan Company sa Dresdner Sinfoniker & No Borders Orchestra

Kompozitor: Marc Sinan

Marc Sinan (umetnički direktor/gitara), Iva Bittova (vokal/violina), Raju Bhopa (vokal), Dayam Khan (harmonium/vokal), Papamir (dholak/vokal)

Više o događaju

 

Ponedeljak / 5. novembar / EU info centar / 13-18 sati

Okrugli sto Muzika i društvo, muzika u društvu Music and/in society

Govornici i učesnici:

Ulrich Mertin (Nemačka/Turska), Martin Larsson (Švedska), Friederike Kenneweg (Nemačka), Milena Dragićević Šešić, Ana Kotevska, Marija Ćirić, Nebojša Bradić, Dieter Althaus (Nemačka). Moderator Katarina Erić

Više o događaju

 

Ponedeljak / 5. novembar / Rezidencija Sabine Böhme / Ulrich Münch / 19.30 sati

Nermin Kaygusuz (kemanče), Ulrich Mertin (viola), Stefan Sabljić (ud), Bojana Dimković (čembalo), Ljubiša Jovanović (flauta)

 

Utorak / 6. novembar / Sinagoga / 19.30 sati

Muzika Orijenta AYNA/OGLEDALO/MIRROR

Culture as a bridge / Kultura je most

Nermin Kaygusuz (kemančee), Ulrich Mertin (viola), Stefan Sabljić (ud)

Više o događaju

 

Sreda / 7. novembar / UKS / 20 sati

Tribina Novi zvučni prostori

Branka Popović – razgovor o delu Music of the south

Govore:

Biljana Leković Srećković, muzikološkinja i Vladimir Dinić, bariton. Razgovor vodi Zorica Premate.

Više o događaju

 

Četvrtak / 8. novembar / Dvorana Lola / 20 sati

Sandra Belić i prijatelji

Ljiljana Vukelja (klavir), Nemanja Stanković (violončelo), Vuk Ovaskainen (violončelo)

Boismortier, Schnittke, Kodaly

Više o događaju

 

Petak / 9. novembar / Dvorana Lola / 18.30 sati

O ukusima se raspravlja / Pavle Stefanović (1901 – 1985)

Govore:

Sonja Marinković, Jelena Janković Beguš i Milan Vlajčić

predstavljanje multidisciplinarnog tematskog zbornika.

Izdanje Muzikološkog društva Srbije i Katedre za muzikologiju FMU

Više o događaju

 

Petak / 9. novembar / Dvorana Lola / 20 sati

FANTAZIJE za flautu solo

Ljubiša Jovanović (flauta)

G.F.Telemann, Petar Konjović, Enriko Josif, Dušan Radić, Dejan Despić & PRVA IZVOĐENJA: Zoran Erić, Milan Mihajlović, Ivana Stefanović, Jugoslav Bošnjak, Milana Stojadinović Milić, Tanja Milošević, Svetlana Savić, Branka Popović, Draško Adžić

Više o događaju